САМО НЕБОТО Е ЛИМИТ ЗА АЛЧНИТЕ И БОЛНО АМБИЦИОЗНИТЕ – ЕВЕ ШТО ГО МАЧЕЛО ДИМИТРОВ, САКАЛ ПРЕМИЕР ДА БИДЕ?!?!

Се уште актуелниот вицепремиер за европски прашања, Никола Димитров на денешната неговата последна прес конференција на оваа позиција откри дека дел од, како што ги нарече, меѓународните пријатели, побарале тој да го наследи Зоран Заев на премиерската позиција, но коалицијата тоа не го прифатила.

-По оставката на премиерот Заев, дел од нашите меѓународни пријатели се јавија со поддршка јас да ја преземам владата. Објаснувањата поради кои ова не беше прифатено од коалицијата, кажано преку вас новинарите, е дека сум бил нереален идеалист и премногу принципиелен и не сум се разбирал од меѓупартиски пазари. За мене ова се комплименти. Ако за моите принципи нема место во македонската влада мора да им најдеме место во македонската политика и во македонското општество, рече вицепремиерот за европски прашања во заминување.

tải sunwin

tải sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin.apk mới nhất

tải sunwin

sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin club

sunwin web sunwin apk sunwin club