СДСМ: Нервозниот Мицкоски да си даде оставка по сведоштвата во „Титаник“, градоначалници на ВМРО-ДПМНЕ признаа дека лажеле во таканаречениот отчет

Христијан Мицкоски продолжува да ја партизира работата на општините и градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ наместо да се извини пред граѓаните и да си поднесе оставка по признанијата на неговите сопартијци во предметот „Титаник“ за сите сторени изборни нерегуларности.

Мицкоски со ништо не може да го оправда неработењето на неговите градоначалници кои во првите 100 дена не сработеа ништо, освен што ги партизираа општините.

И градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Стојковски е еден од оние кои бараат алиби за неработењето, кој се жали дека општината нема пари а во сред криза истиот тој Стојковски потроши над шест илјади евра народни пари за чоколади и сокови.

Нервозен е Мицкоски затоа што знае дека граѓаните ја гледаат неспособноста на неговите градоначалници.

Таканаречениот отчет на градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ е полн со лаги, а тоа вчера го потврди и Тимчо Муцунски кој призна дека ја лажеле јавноста дека за само 100 дена изградиле 33 градинки.

Наместо конкретни решенија и проекти, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски продолжуваат да ја замајуваат јавноста со измислици и конструкции, продолжуваат да работат на штета на граѓаните.

tải sunwin tải sunwin apk tải sunwin apk

sunwin club game sunwin sunwin

sunwin club tải sunwin apk sunwin club

tải sunwin apk tải sunwin apk sunwin tài xỉu

tải sunwin