СДСМ оддаде почит и положи цвеќе на вечното почивалиште на Гоце Делчев и на спомениците во Скопје

По повод 150 години од раѓањето на еден од највлијателните херои на македонската државност, Гоце Делчев, партиска делегација во состав:

Вангел Андрески, орагнизационен секретар на СДСМ, Даниела Колева, член на ИО на СДСМ, Далила Чекиќ, член на ИО на СДММ денеска, во името на СДСМ положи свежо цвеќе и оддаде почит на големиот визионер и национален херој на неговото вечно почивалиште во црквата Свети Спас, како и на неговите споменици во Градскиот парк и Градскиот плоштад во Скопје.

tải sunwin

sun win

sunwin tài xỉu

tải sunwin sunwin web sunwin web

sunwin