СДСМ ПРОГЛАСИ ПОБЕДА ВО ОСУМ ОПШТИНИ Освоени Валандово, Дојран, Крива Паланка , Лозово, Струмица, Ресен, Крушево и Бутел

Од СДСМ најавија победа и добар резултат во поголем број на општини на локалните избори во Македонија.

Од партијата брифираат дека водат во Владандово, Дојран, Крива Паланка и Лозово. Оттаму се навестува дека во прв круг очекуваат победа во Струмица, Ресен, Крушево, Бутел.

Претходно Љупчо Николоски, шеф на изборниот штаб на СДСМ, најави сигурна победа на коалицијата предводена од неговата партија.

sunwin

tải sunwin game bài sunwin sunwin

sunwin.apk mới nhất game bài sunwin sunwin tài xỉu

tải sunwin

sun win