ШЕФОТ НА ООН, ГУТЕРЕШ: Ова е најтажниот ден во мојот мандат како генерален секретар на ООН

За рускиот напад на Украина се огласи и генералниот секретар на Обединетите нации Антонио Гутереш.

-Ова е најтажниот ден во мојот мандат како генерален секретар на ООН. Го започнав состанокот на Генералното Собрание за да му кажам на претседателот Путин од дното на моето срце, запри ги твоите трупи од офанзивата во Украина, дадете шанса на мирот бидејќи премногу луѓе веќе загинаа, изјави генералниот секретар на ОН Гутереш

sunwin apk sunwin tải sunwin apk

tải sunwin

sunwin

sunwin

sunwin