ШИЛЕГОВ: Поддршката за занаетчиите во Старата скопска чаршија е континуирана

Заедно со Fatmir Bytyqi, вицепремиерот за економски прашања се сретнавме со претставниците од социјалното претпријатие „Еснаф“ каде ги повторивме нашите заложби за ревитализација на Старата скопска чаршија, што несомнено доведува до подобрување на условите за нивните бизниси. Чаршијата е срцето на нашето Скопје и за неа сите заедно се грижиме.

#ЧекорПоЧекор #СкопјеЕднаПоинакваПриказна

sun win

sunwin tài xỉu game bài sunwin sunwin.apk mới nhất

sun win

sunwin

sunwin tài xỉu sunwin web game bài sunwin