ШИЛЕГОВ: Се води истрага за ФК ВАРДАР, јас не можам со таква леснотија да дадам 3,5 милиони евра пари на Скопјани за долговите на ФК Вардар, некој го оставил клубот без имот и го продал на фиктивен ракометен клуб…

– Не сакам да откривам детали на тема финансиска истрага за ФК Вардар, само ќе кажам дека јас не можам со таква леснотија да дадам 3,5 милиони евра пари на сите Скопјани за плаќање на долговите на клубот кои ги оставил Самсоненко, плус клубот е оставен без никаков имот и е продаден на фиктивен ракометен клуб, бараме странски инвеститор кој ќе го преземе клубот ќе видиме како ќе се одвиваат работите…

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов…

Link with us
Game bài đổi thưởng