КРАЛОТ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ ПАК ИЗЛАЖА: ЗАЕВ И МАКРОН НЕ РАЗГОВАРАЛЕ ЗА ОДРЕДЕНИ ОТСТАПКИ КОН БАРАЊАТА НА БУГАРИЈА КОН МАКЕДОНИЈА

Новинарот Горан Момировски од Тв Алфа неколку дена пред официјално да се најави посетата на премиерот Заев на Париз и средбата со Макрон, објави дека таква средба ќе има, со што најави дека има канал на комуникација со француската амбасада во Скопје.

Но вчера, новинарот цитираше детали од средбата Заев – Макрон и се пофали дека тие информации ги добил од скопски дипломат. Очигледно е дека новиот француски амбасадор или негов советник го брифира новинарот со доверливи информации од средбите на Заев со Макрон што е голем дипломатски скандал.

Но она што ние успеавме да го дознаеме вели дека Момировски пак лаже како и обично, Заев и Макрон не разговарале за отстапки кон Бугарија со тоа Момировски го клевети францускиот амбасадор и шири лажни вести за Заев.

Невидена новинарска штеточина, 24/7 мисли и работи како да му помогне на ВМРО ДПМНЕ да се врати на власт притоа користејќи се со подземни методи клевети и лаги!

Link with us
Game bài đổi thưởng