ШОКАНТНО – ВМРО ДПМНЕ НАГАЗИ НА МИНА: ЛЕВИЦА ЌЕ ПРАВИ РЕФЕРЕНДУМ ДА СЕ ОТКАЖЕМЕ ОД ЕУ И ДА ОДИМЕ СО РУСИЈА?!?!?!

Aпасиев: Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ, со прифаќање на собраниските Заклучоци?

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев ја објави иницијативата за референдумското прашање кое што партијата ќе ја достави до Собранието. Тој рече дека ќе бараат задолжителен референдум согласно членот 24 и очекува граѓаните да гласаат против. Апасиев потенцира дека нема да го напаѓаат Договорот со Бугарија, ниту пак директно Францускиот предлог, туку само Заклучоците на Собранието.

Link with us
Game bài đổi thưởng