ШОКАНТНО – ДИМИТРОВ ГИ САБОТИРАЛ ПРЕГОВОРИТЕ СО БУГАРИЈА ЗА ЗАЕВ ДА ПАДНЕ ОД ВЛАСТ А ТОЈ ДА ГО ЗАМЕНИ КАКО ПРЕМИЕР КОЈ ЌЕ ГО РЕШИ ПРОБЛЕМОТ СО БУГАРИЈА?!?!

Се повеќе станува јасно дека Димитров играл неверојатна византиска игра изминативе 2-3 години која Заев многу доцна ја увидел.

Имено се повеќе станува јасно дека Димитров ги саботирал преговорите со Бугарија со разин тактички подземни потези, со персонални промени во историската комисија и ставање во неа фанатици, со изјави, со лобирања по светот, со разни лобирања и влијание врз Заев, со медиски мешетарења итн итн…

Сето ова најверојатно со цел, поради ветото од Бугарија владата на Заев да доживее пораз на избори што и се случи и во таа матна ситуација тој да се докопа до премиерската фотеља, што самиот го призна во интервјуто за 360 степени кај Васко Попетрески каде призна дека успеал да излобира меѓународна поддршка за тој да биде идниот премиер кој ќе го реши прболемот со Бугарија?!?!

Ова е неверојатно. Ние бевме сосема фатени неспремни за овие игри и целото внимание го насочивме кон Стево Пендаровски и Бранко Црвенковски, а всушност главниот напад кон Заев бил од неговиот најблизок соработник во владата, Димитров?!?!

Ова е навистина неверојатно и речиси како на добар трилер филм, навистина кој можеше ова да го претпостави.

Но Димитров со овие ваквѝи сложени игри успеал да биде 30 години во високата македонска политика и да биде советник на Трајковски, Црвенковски, Груевски и сега Заев, тоа е навистина голем талент да успееш да се наметнеш и да ровариш во двете најголеми партии и пак и пак да бидеш секогаш во првите позиции во владата и власта.

tải sunwin

sunwin

sunwin tài xỉu

sun win

sunwin