ШОКАНТНО, ЈАВНОСТА ВО ШОК – МАФИЈАШКАТА ВМРО ДПМНЕ ГО ДОПРЕ ДНОТО – АЈ ШТО ТИЕ НЕ НАПРАВИЈА, СЕГА НЕ ДАВААТ НИ СДСМ ДА НАПРАВИ НЕШТО ДОБРО ЗА ГРАЃАНИТЕ: СО 2000 АМАНДМАНИ ЈА ЗАКОЧИЈА ИЗГРАДБАТА НА НОВИОТ КЛИНИЧКИ ЦЕНТАР ВО ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Почитувани граѓани, почитувани новинари,

ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски продолжува да работи на штета на граѓаните и државата.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски само нешто блокираат, кочат, се однесуваат деструктивно кон секое важно прашање за државата.

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ со 2.000 амандмани го блокира носењето на Законот потребен за да започне изградбата на нов Клинички центар во Скопје кој ќе пружа квалитетни и интегрирани здравствени услуги за сите.

ВМРО-ДПМНЕ можеби е единствената партија во светот која се противи државата, граѓаните да добијат нов Клинички центар, прв по цели 80 години.

Ете до таму оди деструктивноста на очајниот губитник Мицкоски.

Разликата е очигледна. Додека премиерот Зоран Заев отвора и пушта во употреба детски градинки, спортски сали, Мицкоски го блокира пописот, и работи против градење на нов Клинички центар.

Затоа, Мицкоски е таму каде што е, во длабока опозиција, каде уште долго ќе остане, затоа што не се води од интересите на граѓаните и државата, туку од своите и интересите на раководството во Белиот дворец.

Деструкциите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ одново ќе бидат поразени, државата, граѓаните, здравствените работници, ќе добијат нов современ и фунцконален Клинички центар.

Link with us
Game bài đổi thưởng