ШОКАНТНО: СЕСТРАТА НА ЕДЕН ОД ПРИТВОРЕНИТЕ ЗА АФЕРАТА ПЛАЦЕВИ ВО ДЕЛЧЕВО Е ЛИЧНА СЕКРЕТАРКА НА МИЦКОВСКИ, ПОРТПАРОЛКАТА МАРИЈА МИТЕВА Е ВНУКА НА ЕДЕН ОД УАПСЕНИТЕ

Мактел дознава дека сепак Мицковски е близок со осомничените за криминалот од 1,5 милиони евра со плацеви во Делчево.

Имено дознаваме дека еден од осомничените Орце Тодоровски Ефто ја поставил својата сестра Сања Тодоровска за лична секретарка на Мицковски во ВМРО ДПМНЕ?

Својата внука ја поставил за портпарол на партијата, имено Марија Митева му е внука?

Дури се шпекулира дека со тој Ефто заедно биле во бизнисите со хидроцентрали?!

Очекуваме ВМРО ДПМНЕ да се произнесе во текот на утрешниот ден за овие наоди кои ги дознавме од извори во ВМРО ДПМНЕ.

Она што досега се зборуваше е дека еден од уапсените бил бодигард на Мицковски но тој тоа го демантираше и најави тужба за клевета кон СДСМ.

game bài sunwin

sun win

sun win

tải sunwin

sunwin