ШТО ЌЕ СЕ ПРАВИ СО ОВОЈ НАРОД – Казнети 106 пијани возачи во текот на ноќта

Од 22 часот синоќа до 3 часот по полноќ полицијата спровела зајакната акциска контрола за санкционирање возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на целата држава.

Во контролите изминатата ноќ, како што информира Министерството за внатрешни работи, санкционирани се 106 возачи. Од нив, 20 на територијата на СВР Битола, 19 на територијата на СВР Охрид, 15 на територија на СВР Штип…

-Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта, соопшти МВР.

sunwin club

sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin web

sun win

sunwin apk sunwin club sunwin

sun win