ШТО ЌЕ СЕ ПРАВИ СО ОВОЈ НАРОД, САМИ ЌЕ СЕ ИСПОТЕПАМЕ, НЕ НИ ТРЕБА НЕКОЈ ДА НЕ НАПАДНЕ: 145 пијани возачи казнети во текот на изминатата ноќ

Во текот на изминатата ноќ (05/06.02.2022) во периодот од 20.00 до 02.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 145 пијани возачи. Од нив, 33 на територијата на СВР Скопје, 29 на територија на СВР Битола, по 16 на територијата на СВР Штип и СВР Струмица… При акциската контрола откриени се и 200 други видови прекршоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

tải sunwin

tải sunwin

sunwin club sunwin club tải sunwin

game sunwin tải sunwin apk sunwin club

tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất sunwin