СИНОЌА ЕВАКУИРАН ХОТЕЛОТ МЕРИОТ ПОРАДИ ОПАСНОСТ ОД ПОЖАР

Чад се шири од хотелот Мериот стациониран на скопскиот плоштад, велат очевидци за Фокус.

Неофицијалните информации укажуваат дека чадот почнат да се шири од казиното Фламинго во рамки на хотелот.

Во меѓувреме, персоналот и вработените излегоа надвор од зградата, а бил исклучен напонот со електрична енергија.

Инаку, хотелот е во косопственост на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков, кој моментално се наоѓа во затворски притвор.

Меѓутоа, казиното Фламинго има други сопственици, кои просториите ги користат под закуп.

Link with us
  • go88 game tri tue sieu pham
  • sunwin sun win 2020
  • sun win sunwin ma cao cài đặt sunwin
Game bài đổi thưởng