СКОПЈАНИ ДЕНЕСКА ЈА ДОЖИВЕЕЈА НАЈГОЛЕМАТА НАВРЕДА ДОСЕГА, ДАНЕЛА И ВМРО ДПМНЕ МИСЛАТ ДЕКА СКОПЈЕ Е НЕКОЕ МАКЕДОНСКО СВИРИПИЧИНО

Замислете го само тој брејнсторминг што го имале Данела и Мицковски седнати на некоја маса у некој ресторан.

Свесни од анкетите дека шансите за победа се сведени на минимум, им текнало како да ги заебат Скопјани, еј ај ќе им понудиме бесплатен превоз, они се кленови ретардирани и ќе се фатат на јадицата.

Ама од кај пари? Абе шо има везе ние ќе ја искористиме победата да ја смениме после власта, кој ќе се сеќава после на тоа ветување, ќе се извадиш некако бе Даниелке ќе речеш ама ја не знаев дека градот е толку задолжен, хихихи…

И после ама тоа не е доволно бе Мицика, дај уште нешто генијално? Еј ми текна, ај терај цела кампања ама не одговарај на политички прашања, прај се мутава. Со тоа, ќе те гласаат и нашите ама и Албанците, демек глупи се они нема да им текне дека гласаат за кандидат на партијата која 30 години се бори ПРОТИВ правата на Албанците и истите ги третира за натрапници на светата ГОЦЕВА ТАРАСА…

И сега Скопјани демек се морони ќе го дадат својот глас за кандидат кој цела кампања ќе молчи на тема политика и ќе ветува брда и долини и Скопјани се глупи неписмени мутави имбецили што ќе го дадат својот глас така како да се од некоја македонска вукојебина а не граѓани на нашата метропола, кои виделе се и сешто во животот и нема да дозволат вака да бидат превеслани…

Со тие финти ВМРО моженби може во Зрновци, Сопиште, Петровец и слични македонски вукојебини ама у Скопје бе со овие финти, па како бе не им е срам вака дрско да ги навредуваат Скопјани…

Скопјани не биле вака потценети и навредени никогаш во постоењето на градот, ова мислам дека нема да им го простат ниту на Данела ниту на ВМРО ДПМНЕ, вака да се поиграваш со нашиот главен град не сум го очекувал…

Не дека нема морони во Скопје, далеку од тоа, сите се членови на Левица или ВМРО ДПМНЕ, но процентот е многу мал споредено со другите наши градови, во Скопје имаш сепак една друга ситуација, имаш луѓе кои се внуци на доктори инженери научници уметници, во Скопје има елита и не само елита туку и обичните Скопјани се прошетани искусни виделе слушнале осетиле ногу повеќе од просечните граѓани на другите наши мали средини, некои живееле и во светски метрополи, ВМРО ДПМНЕ мора да знае со кого си има работа во Скопје ова не смее да им се повтори, казната за ова ќе биде брутална…

sunwin apk sunwin club game bài sunwin

tải sunwin tải sunwin apk tải sunwin apk

tải sunwin apk sunwin tài xỉu sunwin tài xỉu

tải sunwin tải sunwin apk tải sunwin

sunwin