Спасовски: Белата палата сведочи за криминалот на ВМРО

ВМРО-ДПМНЕ се ефикасни во криминал, корупција, понижување на граѓаните, пљачкање на сопствениот народ, тука нема конкуренција и таква конкуренција нема да имаат, рече потпретседателот на СДСМ, Оливер Спасовски, на трибината во Куманово. Тој додаде дека Белата палата останува да сведочи за, како што вели, криминалниот и коруптивен период на ВМРО-ДПМНЕ.

-За 10 години власт на ВМРО-ДПМНЕ се изградени 40 градинки во државата, а за 4 години владеење на СДСМ – 59, за 10 години ВМРО-ДПМНЕ реконструираше 74 училишта, СДСМ 80 училишта за 4 години, за 10 години изградија и реконструираа 650 километри магистрални, регионални и автопатишта, ние за 4 години 1.040 километри – истакна Спасовски.

Link with us
  • game đổi thưởng sunwin tải sunwin tại sunwin cho iphone
  • go88 game đổi thưởng go88 go88 vin shop
  • tải go88 go88 là của nước nào go88 rikvip
Game bài đổi thưởng