СПАСОВСКИ: Денеска, на одбележувањето на 118 годишнината од смртта на македонскиот херој Гоце Делчев, положив свежо цвеќе во име на Владата на Република Северна Македонија, пред моштите на Делчев во црквата „Св. Спас” во Скопје

Сеќавањето на годишнината од смртта на Гоце Делчев, како знаменосец на македонската револуционерна борба, е и чествување на вредностите што тој ги застапуваше во борбата за слобода и за македонската државност.

Делчев е втемелен како неприкосновен водич за нашата заедничка обврска – да ја негуваме татковината, интегрирана во цивилизираниот и напреден свет – аманет којшто го исполнуваме на заедничката маса во НАТО, во сојуз со демократските земји и со силен пробив во евроинтеграциите, во духот на визијата за културен натпревар меѓу народите.

Вечна благодарност на великанот на македонската борба за самостојност и државност! Слава му!

Link with us
  • sunwin mới sunwin
  • tải sunwin cổng game sunwin sunwin danh bai doi thuong
  • cổng game sunwin ứng dụng sunwin sunwin
Game bài đổi thưởng