Столтенберг: НАТО размислува за долгорочно воено позиционирање во Источна Европа

НАТО размислува за долгорочно воено позиционирање во Источна Европа за да ја зајакне својата одбрана, изјави генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг.

-Размислуваме долгорочно да ја прилагодиме нашата позиција, присуство, во источниот дел на Алијансата. За тоа не е донесена официјална одлука, но сега се одвива процес во рамките на НАТО, изјави Столтенберг во Брисел.

НАТО во моментов има војници во ротација во и околу Источна Европа, но тоа воено присуство не е постојано.

sunwin club sunwin apk sunwin web

tải sunwin

sunwin tài xỉu tải sunwin apk sunwin tài xỉu

sunwin

sunwin tài xỉu game sunwin sunwin club