ТЕУТА АРИФИ: Вчера ја примив првата доза на вакцина „Синофарм“. Се чувствувам добро и продолжувам со секојдневните работни активности.

Голема благодарност до медицинскиот персонал, органите за безбедност, студентите и сите што се грижат за работата во Регионалниот центар за вакцинација во Тетово! ??⚕️

Ги повикувам сите граѓани да се пријават во што поголем број на www.vakcinacija.mk, за да можеме сите заедно што побрзо да го победиме вирусот и да се вратиме во нормалниот тек на животот. ✅

#вакцинација

Link with us
Game bài đổi thưởng