ТИМОТ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА СКОПЈЕ ПОВТОРНО ГО ОСВОИ ПРВОТО МЕСТО НА BUSINESS RUN!?

Снежана Димовска, Миомир Алексовски, Маријан Шамоски и Бобан Нефовски се имињата на тркачите кои беа дел до тимот на Комерцијална банка за годинешата штафетна трка 4 х 2000 метри Business Run за компаниски тимови, а која се одржа денес во Скопје.
И покрај сите предизвици што ни ги донесе изминатава година, тие упорно вложуваа во себеси и напорно тренираа покажувајќи го со тоа најдоброто од човекот – неговиот дух и вербата во доброто и убавото. И по којзнае кој пат имаме прилика да порачаме: талентот е важен, но тимската работа и посветената работа освојуваат победи!
Честитки до нашиот победнички #КБтим! ??

Link with us
Game bài đổi thưởng