ТОТАЛНО ЛУДИЛО НА НАШЕТО СУДСТВО – ЌЕ МУ ДАДАТ ВТОРА ШАНСА ДА ИЗБЕГА: ВО ВТОРНИК ЌЕ ПУШТАТ ВО ДОМАШЕН ПРИТВОР МУЛТИ МИЛИОНЕР ОСУДЕН НА 20 ГОДИНИ ЗАТВОР КОЈ ВЕЌЕ ЕДНАШ ИЗБЕГА ОД ДОМАШЕН ПРИТВОР!!!

Тв21 повикувајќи се на добро упатени извори, ТВ21 неофицијално дознава дека во вторник од притвор излегува Сашо Мијалков.

Според изворите на кои се повикува телевизијата, ќе му биде определена поблага мерка, мерка куќен притвор.

Ако се случи ова, тогаш тоа ќе биде најглупата одлука на македонското судство во нашата досегашна историја како независна држава.

Да пуштиш од притвор мулти милионер кој веќе еднаш избегал и кој е осуден на 20 години затвор, тоа е просто ДИЛЕТАНСТВО ОД ЕПСКИ РАЗМЕРИ!!!

Наводно понудил голема гаранција, па што ако понудил, тие пари и онака ќе треба да се конфискуваат после процесот ИМПЕРИЈА затоа што се стекнати на криминален начин, поентата не е само парите да се вратат туку и тој лично да се казни за злоделата за памет за идните битанги кои ќе мислат 10 години да се понашаат како СУЛТАНИ и да пљачкаат и уништуваат човечки животи, тоа е поентата на правдта да прати порака за во иднина не само да наплати она што е украдено а злосторниците да киднат во јужна америка и да се сунчаат по тоа џунглите со сел од украденото…

Link with us
  • sunwin tài xỉu sun win
  • trò chơi rikvip rikvip ios rikvip
  • thiên đường cờ bạc online go88 tải go88 go88 mới nhất
Game bài đổi thưởng