ТРАГИ КОМЕДИЈА НА КУРТОН АЛФА – ЕДЕН ОД БИВИС И БАТХЕД: МИЦКОВСКИ НА БРИФИНГ МИ КАЖА ДЕКА БУЧКОВСКИ ЌЕ ПОТПИШЕЛ СЕ ШТО БАРААТ БУГАРИТЕ, НЕ ЗНАМ ДАЛИ Е ТОА ТОЧНО, АМА АЈДЕ СИТЕ ДА ИЗЛЕЗЕМЕ НА ПРОТЕСТ?!?!

Вистинска траги комедија се одвиваше синоќа на куртон Алфа во емисијата Заспи Ако Можеш. Еден од двајцата водители (кои ние на мактел ги нарекуваме БИВИС И БАТХЕД по славната цртана серија од 90-тите на музичкиот светски канал MTV), мртов ладен го изјави следново:

– Бев на брифинг кај Мицковски, он тамо ни кажа на сите новинари дека Бучковски изјавил дека ќе потпише се што бараат Бугарите, не знам дали е тоа точно, но сепак ајде сите да излеземе на протести и да ја спасиме државата и народот!!!

Замислете која е ова небулоза. Мицковски му кажал, не знае дали е тоа точно и повикува на протести?!?! Не известува, туку шири шпекулации и партиски агитира да се протестира на база на шпекулација?!?! Па ова го нема ниту во АФРИКА!!! И после се бунат ако ги нарекуваме партиска куртон телевизија?!?!

Link with us
Game bài đổi thưởng