ТРАГИКОМИЧЕН НАСТАП НА МИЦКОВСКИ НА СИТЕЛ: БУГАРИЈА НЕ Е КРИВА ЗА ВЕТОТО, НИЕ СМЕ ЗА НИКАДЕ?!?!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————
– Не би се согласил дека бугарите се тие лошите, тие само си ги бранат своите позиции, туку ние сме за никаде, затоа добивме вето!

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ прави мајмун од себе и ја брани Бугарија која ни лупна вето откако нашата влада одби да се согласи дека сме коминтерновска творба, а Мицковски вели дека Бугарија не е крива туку ние сме биле кабает?!?! Плус ја обвинува владата на Заев дека била предавничка?!?! Добро колку треба да си ретардиран за да излегуваш трезен со вакви изјави на тв?!

Link with us
Game bài đổi thưởng