ТРАМП ГО ЗАВРШИ МАНДАТОТ ЛЕШПЕРСКИ И КУРВИНСКИ КАКО НАШИОТ ХОРХЕ – ГИ АМНЕСТИРАШЕ СВОИТЕ ДРУГАРЧИЊА ТЕШКИ КРИМОСИ!

Американскиот претседател Доналд Трамп го одобри помилувањето на неговиот поранешен советник за национална безбедност, генерал Мајкл Флин.

„Чест ми е да објавам дека на генералот Мајкл Т. Флин му се гарантира целосно помилување. Честитки за генералот Флин и неговото прекрасно семејство“, напиша Трамп на својот Твитер профил и му посака среќен празник на Флин.

Флин е вториот соработник на Трамп на кого претседателот му даде помилување откако беше осуден во процесот за руско влијание на претседателските избори во 2016 година, пренесува АП.

Претходно, американскиот претседател го помилува Роџер Стоун, неговиот долгогодишен близок соработник и тоа само неколку дена пред Стоун да се јави на издржување на затворската казна.

Се очекува овие денови Трамп да отиде дотаму да се амнестира и самиот себе, што е можно според американскиот устав. Со тоа ќе се спаси од над 5 судски процеси кои го чекаат, од силување жени преку финансиски измами до неплаќање данок што во САД се смета за најголемо злодело.

Лешпер човек, ветуваше чуда, ништо не направи, само го засили фашистичкото и расистичко движење во САД, се скара со речиси сите сојузници на САД, профитираше лично од мандатот и направи милион глупости и гафови, човек без срам без совест без памет, американски Миленко плус Ѕинго, некој чуден микс.

Link with us
  • sunwingo88 sun win sun win game bai
  • tải game rikvip về máy rikvip apk rik vip
  • go88 info apk go88 go88 pc
Game bài đổi thưởng