УДАРНАТА ТРОЈКА МЕДИСКИ КУРТОНИ БЛИСКИ НА ВМРО ГРУЕВИСТИЧКА ГИ ЛАЖЕА ГЛЕДАЧИТЕ НА АЛФА ТВ БЕЗ ОКО ДА ИМ ТРЕПНЕ

Геро и двојката БИВИС И БАТХЕД на КУРТОН АЛФА безочно ги лажеа гледачите на ТВ Алфа, буквално без око да им трепне.

1. Зошто морало да се градат модуларни болници кога Орце Камчев ја понудил Стара Богородица во Карпош?!?!?!

Па добро бе колку треба да си глуп за ова да го треснеш?! Модуларните се градени во секој голем град во земјава за пациентите да добијат лекарска поддршка во градовите низ земјава за да не се трупа се во Скопје и исто така модуларните се градени веднаш до инфективните одделенија на медицинските центри ширум земјава за да може лекарскиот кадар од постоечките инфективни одделенија да може да ги лечат пациентите, затоа што простории без лекари и сестри е обичен хангар и идна гробница…

2. Како тоа сме граделе модуларни болници а не цели нормални болници?!?!

Па добро бе лудаци едни, модуларните се изградија за 1 месец, само се склопија, не може цела нормална болница да се изгради толку бргу, додека да се изградат тие нормални болници пандемијата ќе заврши со катастрофални последици…

3. Зошто толку се доцнело со изградбата на модуларните, Филипче не бил кадарен…

Како и да не знаат малите деца дека заменичката министерка за финансии од ВМРО ДПМНЕ го кочеше заемот од Светска Банка со кој требаше да се изградат модуларните болници…

4. Тоа што Заев кажал дека како ќе излегуваат податоци од истрагата така ќе носи одлуки за оставките, било доказ дека истрагата ќе биде местена од владата?!?!

Демек ОЈО нема да биде транспарентна и нема да ја извести јавност што пронашла?!?! Се знае дека истрагата ќе биде транспарентна и ќе ја извести јавноста што било најдено и какви кривични пријави ќе се поднесат и кој ќе се гони, тоа е нормално во секоја нормална држава…

Токму затоа владата побара германски експерти за да опозицијата не глами дека истрагата ќе биде местена.

5. Тоа што директорите на јавните здравствени установи му дале поддршка на министерот било брука за нив?!?! Небаре да имаш мислење ако си лекар е безобразно но ако си новинар можеш да имаш мислење за се и сешто?!?! Директорите имаат право да си кажат дали се задоволни од работата на својот шеф, ако толку е Филипче некадарен и лош и неспособен и корумпиран ќе се најдеа десетина директори кои немаше да се потпишат на тоа писмо…

6. Владата не го негирала нон пејперот објавен од Тв Клан?!?!

Па владата кажа денеска дека за неа официјален предлог е само португалскиот, се друго тие не го коментираат и за нив ништо друго не постои само португалскиот предлог кој го нарекоа добра основа за прифатливо решение.

И ова за Геро не било доволно?!?!

sunwin

sunwin club sunwin.apk mới nhất sunwin

sunwin tài xỉu

sun win

sun win