Укинат задолжителниот карантин за лицата кои од С.Македонија и Грција влегуваа во Албанија

Техничкиот комитет на експерти за справување со пандемијата попладнево ја укина одлуката за задолжителен двонеделен карантин за сите лица кои од Северна Македонија и од Грција влегуваат во Албанија, јави дописничката на МИА од Тирана.

Засега македонските граѓани може да патуваат без ПЦР тест и без доказ за вакцинација во Србија и Црна Гора а сега на листата се додава и Албанија.

Link with us
Game bài đổi thưởng