Управа за финансиска полиција: Не е точно дека сме упаднале во домот на пратеникот Јаулески, упаднавме во домот на неговиот татко кој е шеф за набавки во ЕВН!

Утринава, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, на социјалната мрежа фејсбук објави дека во неговиот дом упаднала Финасова полиција. Од Управата за финансиска полиција пак коментираат дека не е точно дека упаднале во домот на пратеникот.

-Не е точно дека е упаднато во домот на пратеникот Јаулески. Точно е дека утринава имавме претрес, во дом во Скопје, но не сме зналеле дека тоа е домот на таткото на пратеникот. Претресот е извршен со наредба од суд, а во соработка со Обвинителството, неофицијално коментираат од Управата за „Фокус“.

Дознаваме дека таткото на пратеникот е вработен како раководител на секторот за јавни набавки во ЕВН.

Од Управата за финансиска полиција велат дека нaскоро ќе излезат со официјално соопштение за случајот, а неофицијално додаваат дека станува збор за многу голем предмет.

game bài sunwin sunwin.apk mới nhất game sunwin

sunwin tài xỉu tải sunwin apk game bài sunwin

tải sunwin sunwin tải sunwin apk

sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu

sunwin