УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА ЛАЖНА ВЕСТ ЈА ИЗМАНИПУЛИРА ЈАВНОСТА: Груби не преведувал во „Жолтата куќа“, Груби преведувал во истрагата на Хашкиот трибунал за „Жолтата куќа“!!!

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Вчера се случи една голема забуна во мк медиумите затоа што лидерот на ДУИ беше лошо преведен, првичната вест одеше вака:

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на ТВ 21 рече дека првиот вицепремиер Артан Груби имал само улога на преведувач во таканаречената „Жолта куќа“ на Косово.

-Ништо повеќе од тоа – рече Ахмети, додавајќи дека не му е пријатен нападот врз тогашната ОНА која, според него, се борела за права и слобода на Албанците во Косово.

Тој истакна дека верува во меѓународната правда и дека, како што рече, обвинетите поранешни команданти на УЧК ќе ја докажат невиноста.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

Но реалноста била дека Ахмети изјавил дека Груби преведувал во истрагата а не во Жолтата Куќа додека наводно се правеле операциите за вадење човечки органи. Сепак денеска работите се исправија откако на твитер тргнаа милион вицеви на сметка на вице премиерот Груби.

Link with us
Game bài đổi thưởng