УЖАС – МВР НОЌЕСКА ФАТИ 160 ПИЈАНИ ВОЗАЧИ ШИРУМ ЦЕЛАТА ДРЖАВА?!?!!

157 санкции за возење под дејство на алкохол

Во текот на изминатата вечер (10/11.12.2021) во периодот од 23.00 до 05.00 часот спроведена е зајакната акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територијата на Република Северна Македонија, при што санкционирани се 157 возачи. Од нив, 52 на територијата на СВР Скопје, 23 на територијата на СВР Битола, 14 на територија на СВР Штип…

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Link with us
Game bài đổi thưởng