ВАСКО ЕФТОВ: КАКОВ ПАРАДОКС, СДСМ И ДУИ ИАКО СЕ НА ВЛАСТ СЕ РЕФОРМИРААТ И РЕБРЕНДИРААТ, А ВМРО ДПМНЕ АБЕР НЕМА А Е ВО ОПОЗИЦИЈА?!?!

– Каков парадокс имаме на политичката сцена, власта се ребрендира и реформира а опозицијата абер нема од реформи и ребрендирање?!?! Па како воопшто мислат да се вратат на власт?!?! Мицковски е дар од бога за Зоран Заев, порака до опозиционерите, ако сакате да го смените Заев, прво сменете го Мицковски, се додека е анти западниот Мицковски на чело на ВМРО ДПМНЕ, СДСМ ќе биде на власт!

Васко Ефтов во најновата емисија Во Центар на Јутуб.

Link with us
Game bài đổi thưởng