(ВИДЕО) Американците го избраа македонскиот дрес за најубав на Европското првенство

Американската телевизија ЕСПН го избра дресот на македонската фудбалска репрезенација за најубав дрес на Европското првенство.

Пред Европското се крена прашина кога ФФМ го претстави новиот дрес со бордо боја, по што федерацијата се повлече и одлучи на првенството да играме со старите дресови, како што бараа фановите.

Прилогот на ЕСПН може да го погледнете подолу:

Link with us
Game bài đổi thưởng