(ВИДЕО) Андреа Коевска се извини до јавноста за фрлањето на знамето: Се извинувам, знамето го носам секаде со мене!

Македонската евровизиска претставничка Андреа Коевска вечерва се огласи по повод скандалозното фрлање на македонското знаме.

Таа изјави дека тоа не било од омраза туку, како што истакна, едноставно македонската делегација била далеку и затоа се одлучила да го фрли знамето.

-Тука сум да ја претставам Македонија во најдобро светло, се надевам дека ќе можеме да продолжиме во ова евровизиско искуство со позитива – вели таа.