ВИДЕО | Безвременскиот хит на Чак Бери доби кавадаречка верзија – „Џоле бре Гол“

Мики Јовановски Џафер по подолга пауза се јавува со нешто ново на македонската музичка сцена.

-Јас сум воодушевен од Чак Бери. Јас не знам некој да е толку сакан од свои колеги музичари. Џими Хендрикс го свири, Пол Макартни, Брус Спрингстин. Сите музичари го пејат својот дијалект. Од таму и идејата за „Џоле бре Гол“, вели за Утрински брифинг Мики Јовановски Џафер.

-Музичкиот живот е малку потежок од што се мисли. Има многу маки кои ги олеснуваат твоите пријатели. Така во старт, кога беше најтешко се појави Пепи Ренџов. Ја поставивме песната. Сето тоа го продолживме кај Пере Нокаут, вели тој.

Промоцијата на спотот снимен за оваа нумера се случи во рамките на одбележувањето на Свети Трифун, на градскиот плоштад во Кавадарци.

Главен лик во спотот е Божидар Јорданов, кој сонува да стане ѕвезда, свирејќи на дрвено столче среде лозјата во Тиквешијата. И неговиот сон, со многу упорност, вежбање и малку среќа станува јаве.

sunwin tài xỉu tải sunwin apk sunwin tài xỉu

sunwin apk sunwin club game bài sunwin

game sunwin sunwin sunwin.apk mới nhất

sun win

sunwin