(ВИДЕО) БРАВО МВР – 152 санкционирани возачи во Скопје: 49 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.04) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 152 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 49, девет за возење без возачка дозвола, четири за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се осум санкции за користење мобилен телефон, четири за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет за некористење сигурносен појас и 36 санкции за непрописно паркирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Link with us
  • tai game rik vip tải rikvip rikvip 2019
  • sun win bị bắt sunwin thống kê sunwin
  • sunwin sunwin tài sunwin cho android
Game bài đổi thưởng