(ВИДЕО) ЧЛЕНОВИ НА АЛИЈАНСА ГО НАПАДНАА СЕДИШТЕТО НА ДУИ ВО ТЕТОВО, ПОЛИЦИЈАТА ИНТЕРВЕНИРАШЕ

Инцидент во Тетово: Демонстрантите ја нападнаа полицијата која го бранеше седиштето на ДУИ

Граѓаните кои попладнево мирно протестираа во Тетово, како поддршка за починатите кои загинаа при пожарот во модуларната болница во Тетово, влегоа во конфликт со полицијата. Тие се упатиле кон седиштето на ДУИ во Мала Речица, но таму им е забранет пристапот.

Групата граѓани почнала да фрла со јајца и со камења кон општинската зграда и притоа дојде до судир и со припадниците на МВР.

Екипата на ТВ24 е во Тетово и наскоро очекуваме повеќе детали.
Засега нема информација за повредени.

Во пожарот кој се случи вечерта на 8. септември во модуларната болница во Тетово загинаа 14 лица, од кои 12 пациенти со Ковид 19 кои биле на лекување.

sunwin

tải sunwin apk game bài sunwin tải sunwin apk

tải sunwin

sunwin web sunwin.apk mới nhất tải sunwin

sunwin game bài sunwin sunwin.apk mới nhất