(ВИДЕО) ДОЈДЕ ДЕНОТ ЗА КОЈ РУСИЈА ВЕТУВАШЕ ДЕКА НЕМА ДА СЕ СЛУЧИ – Путин нареди распоредување на војници во источна Украина, руски војници влегуваат во Донбас

– Рускиот претседател Владимир Путин вечерва наредил распоредување војници за да се зачува мирот во регионите на источна Украина, Луганск и Доњецк, кои се под контрола на сепаратистите, а кои Москва од денеска ги признава како независни држави, јави ДПА