(ВИДЕО) Драма кај Демир Хисар: Еден полицаец прободен, двајца прегазени

Случајни минувачи го снимиле инцидентот во селото Долненци демирхисарско за кој полицијата веќе извести. Луѓето во паника викаат поради тоа што се гледаат и слушаат истрели. Воеден момент еден вика „Врати се Филип пука“.

Во инцидентот беа нападнати неколку полоциски службеници од кои еден беше прободен, а двајца беа прегазени.

Вчера во 11.20 часот во село Доленци, демирхисарско, полициски службеници од Полициската станица Ресен го лишиле од слобода И.Ѓ.(41) од Росоман. Околу 08.00 часот на патот Битола-Ресен, со возилото „пежо“, кое го управувал, не застанал на знак за запирање од полициски службеници и притоа со возилото удрил двајца од нив. Набргу откога бил запрен, со остар предмет повредил полициски службеник кој извршувал службени дејствија, соопштија од МВР.

tải sunwin

sunwin

tải sunwin apk sunwin apk tải sunwin apk

sun win

sunwin