(ВИДЕО) ЕФТОВ СЕ ПРЕДОМИСЛИ: НАПАЃАЧИТЕ ОД 27-МИ АПРИЛ БИЛЕ ТЕРОРИСТИ, ПРЕД 4 ГОДИНИ ТВРДЕШЕ ДЕКА СЕ ХЕРОИ ПРЕДИЗВИКАНИ ДА ЈА БРАНАТ ДРЖАВАТА!

Во најновата емисија ВО ЦЕНТАР, Васко Ефтов тврди дека напаѓачите од 27-ми април се терористи кои се обидувале да го спречат изборот на Талат Џафери за спикер на собранието со тоа и да дојде до легална промена на власта.

Но пред 4 години, Ефтов тврдеше дека упадот е херојски чин на народот кој си ја бранел државата:

Link with us
Game bài đổi thưởng