(ВИДЕО) Георгиевски: Бујар Османи одлично ја води надворешната политика, ДУИ и Албанците коректно се однесуваат

* реклами —————————————————————————————————————————————–

—————————————————————————————————————————————————

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

———————————————————————————————————————————————————

Љубчо Георгиевски вечерва во „Клик Плус“ ја коментираше изјвата на Али Ахмети дека „Албанците треба да застанат рамо до рамо со Македонците“ за спорот со Бугарија. Георгиевски смета дека Албанците максимално коректно се однесуваат кон процесот, и дека министерот Османи коректно ја врши работата.

„Албанците коректно се држат во овој процес, и Бујар Османи перфектно ја води работата, иако го напаѓаат одредени медиуми. ДУИ се однесува максимално коректно кон овој процес“, рече Георгиевски.

* реклами ——————————————————————————————————————————————-

—————————————————————————————————————————————————

Тој напомена една друга работа, уште еден парадокс на ветото на Бугарија.

„Кога ќе мерат нашиот источен сосед дали ќе ставаат вето, мислам дека досега превидоа една работа, ако мислат дека нивната кавга е против Македонците, како да заборавија дека во оваа Македонија има 50% други националности, вклучувајќи и Бугари. И тоа ќе значи дека ветото е одземање на перспективата не само на Македонците, туку и на етничките заедници, и затоа треба да ја преиспитаат одлуката“, смета Георгиевски.

Link with us
  • tải sunwin tại sunwin cho ios sun win game bai
  • pay go 88 go88 game doi thuong go88
  • tại game go88 trí tuệ siêu phẩm go88 game go88win
Game bài đổi thưởng