(ВИДЕО) ИМА ПОГОЛЕМИ ЛУДАЦИ И ОД ВМРОВЦИТЕ: ШОУ НА КАНДИДАТОТ НА ТМОРО ЗА ОХРИД, ИСТУРАШЕ ВЕГЕТА ВО СТУДИОТО!

Гоце Цветковски, кандидат на ТМОРО за градоначалник на Охрид, приреди шоу вечерва на ТВ 24, каде што учествуваше на соочување со неговите противкандидати на претстојните избори, пратеникот Кирил Пецаков од ВМРО-ДПМНЕ и актуелниот градоначалник Костадин Георгиевски од СДСМ.

Настапот на Цветковски мошне брзо стана вирален, а вниманието го привлече и неговата невообичаена гардероба. Тој дојде во студиото со маичка на која е аплицирано 16-кракото сонце и напис што упатува на новото уставно име на државата, додека како наметка носеше знаме со сонцето од Вергина.

Цветковски донесе и „вегета“,што ја истури пред своите противкандидати за, како што им рече, „да замезите со „парите што ги лапате“