(ВИДЕО) КРАЛEВИТЕ НА ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ БИВИС И БАТХЕД ОД АЛФА ПАК ИЗЛАЖАА – ЉУБЉАНСКА ВО КАРПОШ НЕ БИЛА СО НОВ АСФАЛТ ТУКУ БИЛА САМО ОКРЕЧЕНА?!?!

Се работи за оваа улица, Љубљанска во Карпош за која вмровските ботови како по наредба масовно ја исмеваа на фејсбук и твитер со теза дека била само окречена, иако малку мозок да имаш ќе видиш дека има нов асфалт на неа.

Од град Скопје ни велат дека секако дека улицата има нов асфалт тоа се гледа многу јасно но сепак ни пратија и фотки од поставувањето на новиот асфалт со што се покажува дека куртон Алфа и вмровските ботови ја манипулираат јавноста со лажни вести.

Link with us
Game bài đổi thưởng