(ВИДЕО) Одиме на Европско првенство: Промовиран спотот за македонската химна за ЕВРО 2021

Македонија за прв пат во историјата ќе биде учесник на континенталниот собир, па „црвено-жолтите“ добија навивачка химна која синоќа беше промовирана. Денеска ФФМ го објави и спотот за песната „Одиме на Европско првенство“, која е во изведба на групата ВИС Рисови.

Погледнете во продолжение како изгледа видео записот за навивачката химна на Македонија.

Link with us
Game bài đổi thưởng