(ВИДЕО) ПО ПОВОД ДЕНОТ НА ДЕЦАТА: Деца возеа тротинети, играа фудбал и танцуваа во кабинетот на вице премиерот Артан Груби

Дечиња играа фудбале, возеа тротинет и танцуваа во кабинетот на првиот вицепремиер Артан Груби по повод Денот на заштита на детето.

„Денес на 1 јуни, Денот на детето, мојата канцеларија ја исполнија токму тие. Забава, едукација, состаноци, задачи… Иднината им припаѓа на младите генерации“, напиша Груби на Фејсбук.

Link with us
Game bài đổi thưởng