(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ: НЕ МЕ ИНТЕРЕСИРА ПРОТИВКАНДИДАТОТ ОД ВМРО-ДПМНЕ ЗА СКОПСКИ ГРАДОНАЧАЛНИК, АНКЕТИТЕ ВЕЛАТ ДЕКА СКОПЈАНИ СЕ ЗАДОВОЛНИ ОД МОЈАТА РАБОТА

„Јас најавив моја кандидатура за нов мандат како градоначалник. Во ред е да има и нови кандидати. Ќе оставиме да се заврши внатре во партијата целата постапка. Јас немам намера да се занимавам со ДПМНЕ, имам намера да се занимавам со Скопје и барањата на граѓаните.

Сакам да дебатирам за градски политики. Она што мислам дека се случува во нашиот град е посериозен пристап за разлика од минатото. На терен решаваме проблеми што не се решавани 30 години.

Тоа што порано само се зборувало, сега се реализира. Така како што ВМРО-ДПМНЕ ги претставуваат работите, лошо ги претставуваат. Легитимно е во олабавено Ковид време да се користи прилика за разговор со граѓаните.

Работам за интересите на граѓаните, не ме интересира противкандидатот од ВМРО-ДПМНЕ, ако е понудата подобра за Скопје, но кога се работи за таа политичка партија, не верувам“ – вели Петре Шилегов, градоначалник на Скопје во Студио 10 на ТВ24.

Link with us
  • go88 live go88 go88 k
  • sun win top 1 sunwin sunwin phien ban moi nhat
  • sun win sunwin cổng số 1
Game bài đổi thưởng