(ВИДЕО) ШОКАНТНО – МИНХАУЗЕН НЕ МУ Е РАМЕН: ВО ИНТЕРВЈУ ЗА ГРЧКА ТЕЛЕВИЗИЈА ВО ЈАНУАРИ 2018-ТА, МИЦКОВСКИ ВЕЛИ ДЕКА НЕМА НИШТО ПРОТИВ ПРОМЕНА НА ИМЕТО НА ДРЖАВАТА ЗА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО?!

Во интервјуто вели дека само што станал лидер на ВМРО ДПМНЕ пред еден месец.

На интернет може да се провери дека претседател на ВМРО-ДПМНЕ станал на 23 декември 2017, значи ова интервју е некаде после нова година 2018-та.

Промената на името се случи на 17 ти јуни 2018-та, тогаш беше потпишан договорот од Преспа во Нивице, значи само за неколку месеци Мицковски се предомисли или пак ги лажеше новинарите од Грција.

Вака го лажеше и Бојко Борисов пред камери дека ќе ПОТКРЕПИ СЕКОЈ ДОГОВОР кој им одговара на двете страни, а се виде дека со модифицираниот француски предлог се зачувува македонскиот јазик и идентитет, сега почнаа да измислуваат хистерија за дијалектите ќе ги спасувале?!?!

Link with us
Game bài đổi thưởng