(ВИДЕО) Со грант поддршка од амбасадата на Полска во земјава целосно е опремен кабинет по биологија и хемија во ООУ „Димката Ангелов Габерот“ во Кавадарци

Неговата екселенција, амбасадорот Војциех Тицињски имаше работна средба со градоначалникот на општина Кавадарци, Митко Јанчев.

Во изјава за медиумите нагласија дека соработката ќе продолжи и во наредниот период на други проекти.

sun win

sunwin

sunwin tài xỉu tải sunwin apk game sunwin

sunwin

tải sunwin apk sunwin game sunwin