(ВИДЕО) Тензично во Собранието, ВМРО-ДПМНЕ со маички со ликот на Гоце Делчев сакаат да предизвикаат инцидент не сакаат да помине законот за судии се плашат дека ќе останат без сваровски слугите

Тензично на собраниската комисија за политички систем, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ не дозволија да почне расправата за предлог законот за академија на судии и јавни обвинители, објави телевизија Телма.

ВМРО-ДПМНЕ бараше да се повлече предлог законот со кој според нив се прекршуваат процедурите и се злоупотребува европското знаменце.

sunwin.apk mới nhất

sun win

tải sunwin apk sunwin.apk mới nhất sunwin.apk mới nhất

tải sunwin game bài sunwin game sunwin

sun win