ВИДЕО: Украинците чекаат во редици за да земат оружје да ја бранат татковината, Руски тенкови влегоа во Киев, се пука околу зградата на владата

Во Моментов во украинската престолнина Киев траат престрелките помеѓу руските трупи и украинската одбрана на градот. Асошиејтед прес јавува дека на улиците на Киев се движат тенкови на руската армија кои делуваат низ одбрамбените позиции на уркаинците.

Според последните извештаи се слушаат истрели и експлозии во делот каде е смесен објекотт на украинската влада.

Link with us
Game bài đổi thưởng