(ВИДЕО) Украинскиот министер за внатрешни работи и 25 новинари нападнати во Донбас

Украинскиот министер за внатрешни работи Денис Монастирски бил нападнат во Донбас, заедно со група пратеници и 25 новинари, изјави денеска неговиот советник.

Наводниот инцидент се случил во близина на селото Новолуганское во самопрогласената Народна Република Доњецк, пренесува „РТ“.

– Само што беа гранатирани министерот за внатрешни работи Денис Монастирски, група пратеници, како и 25 странски новинари – напиша неговиот советник, Антон Герашченко, на Фејсбук.

– Новинарите од „CNN“, „FOX news“, „Washington Post“, „New York Times“, „Voice of America“ и други светски медиуми можеа да видат кој навистина се подготвува да ја нападне мирната Украина, а кој ја брани“ – напиша Герашченко.

sunwin tài xỉu

sunwin

sun win

sun win

sunwin apk sunwin web sunwin apk